19. jūlijā mums bija prieks savā draudzē uzņemt Rīgas gospeļu kori.
Monthly Archives: July 2009
Sekot Jēzum
Bet Viņa vienpadsmit mācekļi devās uz Galileju, uz to kalnu, ko Jēzus tiem bija norādījis.
Un tie, Viņu ieraudzījuši, pielūdza viņu, taču daži šaubījās.
Jēzus piegājis klāt, tiem sacīja: “Man ir dota visa vara debesīs un virs zemes, tāpēc ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā, tās mācīdami turēt visu, ko es jums esmu pavēlējis; un, redzi,
Es esmu ar jums ik dienas līdz laiku beigām.”
/Mateja 28:16-20/
Šis ir pēdējais stāsts mūsu apskatītajā “Dieva stāstā”. Šis stāsts bija par Dievu un cilvēku. Ja atceraties, tad tas sākās ar to, kā Viņš radīja pasauli un cilvēku tajā, kā cilvēks novērsās, kā nāca pelnītais sods, kā Dievs vienalga palīdzēja cilvēkam, kā sargāja, sodīja un brīdināja, kā sūtīja savu Dēlu, kā Dēls tika nonāvēts un pieskaitīts par grēku izpirkšanas upuri, un kā Dieva Dēls piecēlās no mirušajiem. Šis stāsts ir ļoti sens un katram cilvēkam par šo stāstu ir daudz jautājumu. Vienalga, ticīgajiem vai neticīgajiem, katram. Un tas ir tikai dabīgi. Mēs šodien savās starpā strīdamies par vēstures jautājumiem, kas risinājušies pagājušā gadsimtā, taču “Dieva stāsts” tiecas tūkstošiem gadu dziļā pagātnē. Ja Bībele, pati par sevi, kā grāmata, veido daļu no pasaules vēstures, tad tāpat ir arī ar tajā aprakstītajiem notikumiem. Tā stāsta, kā Dievs ir darbojies cilvēku un tautu vidū. Tā dod atbildes uz daudziem jautājumiem un un arī uzdod daudz jaunu jautājumu.
Netālu no Mazsalacas ir viena no vissenākajām atklātajām cilvēku apmetnēm Ziemeļeiropā “Zvejnieki”, Burtnieka krastā. Tie izrakumos atrastie materiāli dod priekštatu par to, kā senāk ir bijis un sniedz kādas atbildes uz daudzajiem jautājumiem. Tomēr rodas ļoti daudz arī neskaidru jautājumu. Piemēram, vai tiešām Burtniekā ir dzīvojušas 50kg smagas līdakas, jo apmetnē atraktie asaku fragmenti liek tā secināt. Vai arī 150kg smagi sami.
Bet ja nu Bībele, tev ir tik vien kā arheoloģiska liecība un nekas vairāk, tad arī tā satur materiālu, kam būtu jāsniedz atbildes uz daudziem jautājumiem. Lai uzzinātu par senajiem cilvēkiem Latvijā vairāk, arheologi katru gadu Burtnieka apmetnē veic meklējumus un pētījumus. Mēs tāpat darām pētot un studējot Bībeli. Lai rastu atbildes uz jautājumiem, kurus Bībele mums uzstāda, tā ir regulāri jālasa un jāstudē. To darīsim arī turpmāk. Bet šīs Grāmatas stāsta noslēgums runā par manu un tavu dzīvi šodien. Kā piedzīvot savā dzīvē Dievu, par kuru ir šis senais vēstījums?
Continue reading