Category Archives: Filma

Tumsas bruņinieks

Šī ir vienīgā, pēdējos 10 gados uzņemtā filma, kura atrodas IMDB topā starp 10 visu laiku visaugstāk vērtētajiem kinodarbiem. Pirmajā brīdī tas šķiet dīvaini, jo tas taču ir komiksu stāsts par veco, labo Betmenu un ļauno varoni – šoreiz Jokeru. Tomēr šī filma ir kas vairāk, nekā action fantāzija.
Jokers apgalvo, ka cilvēki atteiktos no savām morāles normām un likumu ievērošanas, ja pazustu bailes no pasaulē valdošās kārtības. Kā šķiet tev? Kāda ir atšķirība starp ticību tam, ka visi cilvēki ir grēcīgi un, ka samaitāts var kļūt tikai tad, ja kāds uz to pavedina? Vai tur vispār ir atšķirība? Tie ir tikai daži jautājumi, kurus uzdod filma “Dark Knight”.
Tiekamies atkal piektdien, sešos vakarā. Kā parasti, filma būs ar latviešu subtitriem.

Vienmēr Jā!

Yes man nav “kristīga” filma, bet gan visai smieklīga komēdija, kas ļauj arī pārdomāt kādas nopietnas patiesības. Cik bieži ir mūsu dzīvēs reizes, kad viegli sakām “Nē”, tur, kur kāds dikti ilgojas dzirdēt patiesu “Jā”? Un cik bieži mūsu “jā” mums pašiem nozīmē “nē”? Būt kristietim, tas nozīmē kalpot citiem cilvēkiem, pat tad, ja par to nekas netiek dots pretī. Arī tad, ja tas prasa atņemt no sevis, lai doti citiem. Jēzus mācība ir “Ja kas starp jums grib būt pirmais, tas lai ir visu kalps.” (Marka 10:44)
Filma Yes man ļauj paraudzīties uz sevi – cik es esmu atvērts citiem cilvēkiem. Bet tā ļauj arī no sirds izsmieties par situācijām, kādas rodas ieslīgstot galējībās un rutīnā, kad tiek apklusināta sirdsbalss, bet notiek akla tiekšanās uz kaut kādu mērķi.
Tiekamies piektdienas vakarā, sešos. Kā parasti filma uz lielā ekrāna un ar subtitriem latviešu valodā.

Filma “Luters”

Sākot ar šo nedēļu, katru piektdienu plkst. 18:00 ikvienam ir iespēja būt kopā MBD videovakaros.
Tā kā šajā mēnesī īpaši domājam par ticību, kā to saprotam no Habakuka grāmatas, aicinām arī noskatīties tam atbilstošu filmu. Mākslas filma “Luters” savu pirmizrādi piedzīvojusi 2003. gadā. Tas ir biogrāfisks stāsts par 16. gs. ievērojamāko personību – Mārtiņu Luteru, viņa personīgajām ticības cīņām un neliekuļoto sludināšanu, kas izmainīja visa pasaules vēsturi. Šobrīd Lutera vārdu mums pavisam konkrēti atgādina luteriskā baznīca, taču Luters nav tikai kādas konfesijas dibinātājs. Viņa konkrētā vēršanās pret baznīcas maldiem, netaisnībām un liekulība ir bijusi par pamatu ikvienas protestantu draudzes pamatā, pie kurām mēs pieskaitām arī sevi. Filma būs skatāma angļu valodā, ar tulkojumu latviski un uz lielā ekrāna.

Lielā Piektdiena un Lieldienas

Lieldienas ir kristiešu nozīmīgākā un patiesi lielākā diena. Tā ir gada lielākā diena arī Mazsalacas baptistu draudzē. Šajā dievā mēs svinam Jēzus augšāmcelšanos no nāves. Mēs svinam Jēzus uzvaru pār Sātanu, grēku, nāvi un elli. Mēs svinam jaunas dzīves sākumu un slavējam dzīvo glābēju. Un mēs vēlētos aicināt tevi pievienoties šajos svētkos. Lieldienu rīta dievkalpojums notiks draudzei ierastajā laikā – 11:00. Tas būs 12. aprīlī.

10. aprīlis ir diena, kad atceramies, kā nežēlīgi tika noslepkavots viens labs cilvēks, Dieva cilvēks, Jēzus Kristus. Šī diena mūsu draudzei atgādina par grēku, cik tas dziļi cilvēkos ir iespiedies, kā arī par Dieva mīlestību, ļaujot sevi izsmiet, spīdzināt, un piesist pie krusta. Piektdienas vakarā 18:00 mēs kopīgi skatīsimies filmu “Kristus ciešanas“, pēc tam pieminot Jēzus nāvi Svētajā Vakarēdienā.

Amazing Grace

Filma “Brīnišķīgā žēlastība”
ASV un Lielbritānijas kopražojuma filmā “Amazing Grace” attēlota politiķa Viljamsa Vilberforca [William Wilberforce, 1759-1833] cīņa pret verdzību. Tā ir drāma par notikumiem 18. gs., kas izmainīja vēsturi.
Lomās: Ioan Gruffudd, Romola Garai

Filmu varēsim vērot kopīgi piektdien, 9. janvārī, 18:30. Dublēta latviski.

UPD: Skatīšanās laiks mainīts uz nākamo piektdienu, 16. janvārī.